Borsa Haberleri

GM, Magna ve Wipro’dan Otomotiv Yazılımı Anlaşması

Mart 5, 2024 • 1 dakika okuma süresi
GM, Magna ve Wipro’dan Otomotiv Yazılımı Anlaşması

Detroitli araç devi General Motors (GM), otomobil parçaları tedarikçisi Magna (MGA) ve bilişim şirketi Wipro (WIT), otomotiv yazılımlarının alım satımına yönelik bir satış platformu oluşturmak üzere işbirliği yaptıklarını duyurdu.

SDVerse adlı ortak girişim, yazılımın özelliklerinin ve niteliklerinin listelenebileceği dijital bir platform aracılığıyla alıcı ve satıcıları birbirine ulaştıracak.

Wipro, düzenleyici bir dosyada, SDVerse’de hisselerin 27%’sine denk gelen 5,85 milyon dolarlık bir yatırım yaptığını açıkladı. GM ve Magna ise girişimde sırasıyla 46% ve 27% hisseye sahip olacak.Girişimin bu ayın sonunda önce önce tamamlanması bekleniyor.

Henüz geliştirme aşamasında olan platformda sektör genelinde yüzlerce otomotiv yazılım ürünü ve katılımcının yer alması bekleniyor.

Bu duyuru, otomobil üreticilerinin gelişmiş sürücü yardımcıları ile bağlantılı araçlar yaratmaya yardımcı olmak için teknoloji yatırımlarını artırdıkları bir zamanda geldi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters