Borsa Haberleri

GM, Lithium America’nın En Büyük Yatırımcısı Oldu

February 17, 2023 • 1 dakika okuma süresi
GM, Lithium America’nın En Büyük Yatırımcısı Oldu

Lithium Americas (LAC) perşembe günü yaptığı açıklamada, General Motors (GM)’un daha önce duyurduğu 650 milyon dolarlık yatırımının ilk 320 milyon dolarlık diliminin aktarıldığını kaydetti. GM bu hamleyle birlikte LAC’ın en büyük hissedarı ve taahhütlü alım partneri oldu.

● GM’nin yatırımından gelen fonlar, inşaata başlanmasına izin verilen, ABD’nin bilinen en büyük lityum kaynağı olarak nitelendirilen Nevada’daki Thacker Pass projesi geliştirme çalışmalarını hızlandırmak için kullanılacak.

● Lithium Americas (LAC) Başkanı ve CEO’su Jonathan Evans, “Karar Zaptı hakkında geçen hafta alınan lehte kararın ve GM’nin ilk yatırım diliminin aktarılmasının ardından Thacker Pass inşaatının başlaması yakındır.” ifadelerini kullandı.

GM, Lithium America’nın En Büyük Yatırımcısı Oldu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha