Borsa Haberleri

GM, Blazer’ın Elektrikli Versiyonunu Çıkaracak

July 19, 2022 • 2 dakika okuma süresi
GM, Blazer’ın Elektrikli Versiyonunu Çıkaracak

General Motors (GM), pazartesi günü Ford Mustang Mach-E ve Tesla Model Y crossover EV (elektrikli araç) modellerine karşı rekabet etmesi beklenen yeni elektrikli Chevrolet aracını açıkladı. GM’nin açıklamalarına göre söz konusu aracın önümüzdeki 2024 yazından itibaren bayi mağazalarına ulaşması bekleniyor. Araçların fiyatı ise giriş seviyesi ve performans seçeneklerine göre yaklaşık 45.000 dolar ile 66.000 dolar arasında değişecek. Blazer EV’nin özellikleri, dört araç modeli arasında değişiklik gösterecek. Araçlar arasında performans odaklı geliştiren “SS” modelleri de yer alıyor. Yeni araçla birlikte Chevrolet’nin elektrikli arabalarının sayısı dörde ulaşacak. 

2024 Blazer EV Araçlarının Önümüzdeki Yaz Showroomlara Ulaşması Bekleniyor

GM’nin Ford ve Tesla crossover araçlarına rakip olması beklenen yeni Blazer modelini 2024 yazından itibaren bayi showroomlarına dağıtması bekleniyor. Giriş seviyesi bir Blazer için 45.000 dolar başlangıç fiyatı sunan EV üreticisi, 557 beygir gücüne sahip ve 648 pound-foot tork gücündeki “SS” performans araçlarında 66.000 dolar seviyesinden satış yapacak. Yeni üretilen EV araçlarının 60 mile 4 saniyeden daha kısa bir sürede ulaşacağı tahmin ediliyor. Söz konusu performans değeri, Tesla Model Y crossover ve Ford Mach-E modelleriyle karşılaştırılabilir. Blazer EV’nin özellikleri ve yetenekleri, piyasaya sürülecek dört farklı model arasında değişiklik gösterecek. 

Blazer EV Chevrolet’nin Dördüncü Elektrikli Modeli Olacak

2024 yılında satışa çıkarılması planan EV Blazer, Chevrolet’nin dördüncü elektrikli aracı olacak. Marka şu anda GM’nin eski pil teknolojisine sahip Bolt EV ve Bolt EUV modelini satışını gerçekleştiriyor. Elektrikli Silverado modelinin satışlarının ise önümüzdeki baharda başlaması planlanıyor. Ayrıca otomobil üreticisinin 30.000 dolar civarında başlangıç fiyatına sahip olan elektrikli Equinox’u piyasa sürmesi bekleniyor. İçten yanmalı motoru olan geleneksel Blazer modellerinin başlangıç fiyatları ise 35.000 ile 43.000 dolar arasında. 

GM, Blazer'ın Elektrikli Versiyonunu Çıkaracak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı