Borsa Haberleri

GM, Araçlarında ChatGPT Kullanımını Araştırıyor

March 13, 2023 • 1 dakika okuma süresi
GM, Araçlarında ChatGPT Kullanımını Araştırıyor

Reuters’a konuşan bir General Motors (GM) yetkilisi, Microsoft (MSFT) ile tesis ettikleri geniş kapsamlı iş birliği çerçevesinde ChatGPT kullanımını araştırdıklarını belirtti.

GM Başkan Yardımcısı Scott Miller, geçen hafta verdiği bir röportajda, “Her şeyde ChatGPT’yi göreceğiz.” dedi.

● Miller, sohbet robotunun adeta bir kullanım kılavuzu gibi davranarak araç özelliklerinin nasıl kullanılacağına, garaj kapısı kodu gibi işlevlerin nasıl programlanacağına veya bir takvimdeki planların nasıl entegre edileceğine ilişkin bilgileri edinmek için kullanılabileceğini söyledi.

GM sözcüsü cuma günü yaptığı açıklamada, “Bu değişim, sesli komutların gelişimi gibi tek bir kabiliyeti yansıtmakla kalmıyor; aynı zamanda müşterilerin, gelecekte sahip olacakları araçların yeni teknolojiler açısından genel anlamda çok daha özellikli ve güçlü olmasını bekleyebilecekleri anlamına geliyor.

GM, Araçlarında ChatGPT Kullanımını Araştırıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters