BIST Şirket Haberleri

GLYHO/Kutman: Dünyanın En Büyük Kruvaziyer Liman İşletmecisiyiz

Aralık 14, 2023 • 2 dakika okuma süresi
GLYHO/Kutman: Dünyanın En Büyük Kruvaziyer Liman İşletmecisiyiz

Global Yatırım Holding (GLYHO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman, en büyük kruvaziyer liman işletmecisi olduklarını belirtti. 

Kutman, kruvaziyer turizmine olan güçlü talebin 3. çeyrekte de devam edeceğini belirterek şöyle dedi:

“Gemilerin doluluk oranları 2. çeyrek 99-109% iken 3. çeyrekte 110-115% bandında yükseldi. 2024 yılına ilişkin talep hızla artmaya devam ediyor.”

“1,8 Milyon Yolcu Bekliyoruz”

Limanlara Nisan 2023 – Mart 2024 arasında 1,8 milyon yolcu beklediklerini dile getiren Kutman şöyle devam etti:

“Limanlarımıza Nisan 2023 – Mart 2024 dönemi için 11,8 milyonun üzerinde yolcu gelmesini bekliyoruz. Karayiplerin yanı sıra Avustralya, Çin, Japonya ve İngiltere’de de ilgilendiğimiz limanlar var.”

“Ağırlıklı Olarak Liman ve GES Yatırımı Yapmayı Hedefliyoruz”

“2023 yılını yaklaşık 120 milyon dolarlık bir yatırımla tamamlayacağız. 2024 için yaklaşık 90-100 milyon dolarlık yatırım yapmayı hedefliyoruz. Ağırlıklı olarak liman ve GES yatırımlarına odaklanmış durumdayız. Yatırımların yurt içi ve yurt dışı ayrımlarına bakıldığında 2023 yılında yaklaşık olarak 48% yurt dışı payı mevcutken 2024 yılında bu payın 68% oranında gerçekleşmesini öngörmekteyiz.”

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar:  Anadolu Ajansı