Borsa Haberleri

Girişim Elektrik’ten Yeni GES Anlaşması

Girişim Elektrik’ten Yeni GES Anlaşması
Google News Icon Takip Et

Girişim Elektrik (GESAN), Mardaş Marmara Deniz İşletmeciliği ile güneş enerjisi santrali (GES) kurulumuna ilişkin anlaşma yaptığını açıkladı.

Şirket tarafından verilen bilgiye göre güneş enerji santrali; Mardaş Marmara Deniz İşletmeciliği’ne ait antrepo çatılarına ve arazisine kurulacak. Bu kapsamda yapılan anlaşmanın bedelinin vergiler hariç 673 bin 492 dolar olduğu ifade edildi.

Söz konusu rakam güncel kur ile 22,2 milyon TL’ye tekabül ediyor. Bu anlaşma ile birlikte Girişim Elektrik’in toplam iş sözleşmeleri tutarı 2024’te 327,1 milyon TL seviyesine ulaştı.

Şirketin haziran ve mayıs aylarında yaptığı iş anlaşmalarının tarih ve tutarları ise şu şekilde 👇

  • 12 Haziran 👉 3,03 milyon dolar
  • 31 Mayıs 👉 59,5 milyon TL ve 3,2 milyon avro
  • 30 Mayıs 👉 65,5 milyon TL
  • 24 Mayıs 👉 7,2 milyon dolar
  • 21 Mayıs 👉 2,6 milyon dolar
  • 14 Mayıs 👉 10,9 milyon avro

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP