BIST Şirket Haberleri

Girişim Elektrik 3,7 Milyon Dolarlık Teklifle Girdiği İhalede 1. Oldu!

Mart 23, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Girişim Elektrik 3,7 Milyon Dolarlık Teklifle Girdiği İhalede 1. Oldu!

📢 Borsa İstanbul’da Günün Önemli Gelişmeleri

Girişim Elektrik (GESAN): Gdz Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından bugün gerçekleştirilen “Hermetik Dağıtım Trafosu Alım (1.GRUP VE 2.GRUP)” konulu ihaleye katıldı ve 3.7 milyon dolarla en avantajlı fiyatı vererek ihalede 1. oldu. 

Hun Enerji (HUNER): Bağlı ortaklığına ait Bağbaşı Hidroelektrik Santrali için 9.99 MW kapasiteli yardımcı kaynak GES tesisi kurulum izni başvurusunu EPDK’ya yapmıştı. 3,74 MW GES yatırımı kabul edildi, kalan 6,25 MW için de bugün EPDK’ya başvuru yaptı.

Tuğçelik (TUCLK): Tuğçelik’in Güneş Enerji Santrali projesi ile ilgili olarak “ÇED Gerekli Değildir” kararı verildi.

Otokar (OTKAR): Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş., Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş. için Kurumsal Yönetim Derecelendirme notunu 9,56 olarak güncelledi.

Obase Bilgisayar (OBASE): Obase Bilgisayar’ın, Bizim Toptan ile dijital sipariş yönetimi için geliştirdiği “Süper Proje”, RETA – En İyi Kurumsal Çözüm Kategorisi’nde ödüle layık görüldü

Agesa Hayat ve Emeklilik (AGESA): AgeSA, Şikayetvar’ın bu yıl 8. defa düzenlediği 1.5 milyonu aşkın anket verisinin baz alındığı “Müşteri Deneyim Endeksi” araştırması sonucuna göre belirlediği Achievement in Customer Excellence (A.C.E.) Awards’tan ödül aldı.

📊 En Çok İşlem Görenler

Girişim Elektrik 3,7 Milyon Dolarlık Teklifle Girdiği İhalede 1. Oldu!

⬆️ En Çok Para Girişi Olan Hisseler

  • Osmanlı Yatırım Menkul Değerler (OSMEN)
  • Kiler Holding (KLRHO)
  • Batıçim (BTCIM)
  • Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri (YAPRK)
  • Nuh Çimento (NUHCM)

⬇️ En Çok Para Çıkışı Olan Hisseler

  • Rubenis Tekstil (RUBNS)
  • Ege Gübre (EGGUB)
  • Ral Yatırım Holding (RALYH)
  • Ata GYO (ATAGY)
  • Yeşil GYO (YGYO)

📅 Yarın 10 Şirketin Genel Kurul Toplantısı Yapılacak

Yarın Akçansa, Anadolu Hayat Emeklilik, Carrefoursa, Ege Endüstri, Eminiş Ambalaj, Federal-Mogul İzmit Piston, Formet, Konya Kağıt, Teknosa ve TSKB GMYO genel kurul toplantısı yapılacak. Bu şirketlerin genel kuruluna katılmak için pay sahibi olunması gereken son tarih: 23 Mart 2023.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: finnet2000, Kamuyu Aydınlatma Platformu