BIST Şirket Haberleri

Girişim Elektrik 300% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

April 3, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Girişim Elektrik 300% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

Girişim Elektrik (GESAN) ödenmiş sermayesi bugün 115 milyon TL’den 300% oranında bedelsiz olarak 460 milyon TL’ye yükseltilecek.

3 Nisan 2023 tarihi itibarıyla portföyünde GESAN hissesi bulunduran tüm yatırımcılar bedelsiz sermaye artırımından yararlanabilecek.

Hissenin 300% oranında bölünmeye gitmesiyle birlikte 100 lotu bulunan yatırımcının 400 lotu olacak.

Bölünme Sonrası Hissenin Fiyatı Kaç TL Olacak?

Girişim Elektrik güncel fiyatında bölünürse (3 Nisan 2023 – 271,70 TL) bugün düzeltilmiş pay fiyatı olan 67,92 TL‘den işlem görecek.

Bedelsiz Sermaye Artırım için Başvuru Yapmaya Gerek Var Mı?

Midas yatırım hesabında, Girişim Elektrik (GESAN) hissesi bulunan yatırımcıların bedelsiz sermaye artırımı için herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Bölünmeden elde edilen lotlar otomatik olarak yatırım hesabına yansıtılır ve hisse düzeltilmiş fiyattan işlem görmeye başlar.

Girişim Elektrik 300% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu