BIST Şirket Haberleri

Girişim Elektrik 2023 Hedeflerini Açıkladı! 80 Ülkeye İhracat Yapacak

January 18, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Girişim Elektrik 2023 Hedeflerini Açıkladı! 80 Ülkeye İhracat Yapacak

Halka arz olduğu günden bugüne enerjinin her alanındaki başarılı faaliyetleri ile hızlı bir büyüme kaydederek küresel aktör haline gelen Girişim Elektrik (GESAN) 2023 hedeflerini açıkladı!

Girişim Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Elektrik Yüksek Mühendisi Behiç Harmanlı, enerjinin her alanına yönelik faaliyetler sürdürdüklerini, enerjinin üretim, iletim ve dağıtımı alanında geniş bir ürün yelpazesine yönelik ekipman-sistem üretimi ve anahtar teslim kurulumlar gerçekleştirdiklerini iletti. 

2023 yılı hedefleri olarak yeni gerçekleşecek ihracatlarla 80 ülkeye ulaşmayı ve toplam cironun 25%’i kadar ihracat miktarına çıkmayı amaçladıklarını bildirdi.

Harmanlı’nın verdiği bilgiye göre, Grubun üretim şirketi olan Europower Enerji’nin Ar-Ge merkezinde 70’e yakın mühendis çalışıyor, bazıları TÜBİTAK destekli olmak üzere 20’ye yakın projenin ticari hale gelmesi amaçlanıyor. 

Girişim Elektrik, Ar-Ge Merkezi harcamalarında Türkiye’de ilk 100 firma içerisine girmeyi hedefliyor. 

Bununla birlikte Girişim Elektrik ve Europower Enerji’nin 2023 yılında Fortune 500 listesinde yer alacağı öngörülüyor.

Girişim Elektrik 2023 Hedeflerini Açıkladı! 80 Ülkeye İhracat Yapacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı