Borsa Yorumları

Gezegenler Bu Hisselerin Yükselişi İçin Hizalanıyor – Piper Sandler

November 7, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Gezegenler Bu Hisselerin Yükselişi İçin Hizalanıyor – Piper Sandler

Piyasalar güçlü bir kasım ayına başlarken Piper Sandler, bazı hisseler için gezegenlerin hizalandığına inanıyor. 

Şirket, kasım ayında; genel olarak olumlu makroekonomik görünüm, güçlü şirket temelleri ve cazip bir teknik zemin gibi olumlu faktörlerin bir araya gelmesinden kazançlı çıkacak hisselerin yer aldığı bir liste derledi. 

Piper Sandler listesindeki tüm hisselerin “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuna sahip olduğunu da hatırlatalım. 

Piper Sandler’ın yüksek öngörülere sahip olduğu isimlerden oluşan listesi, hisselerin yılın en iyi haftasını yaşamaya yaklaştığı bir dönemde geldi. 

Geçtiğimiz günlerde beklenenden daha yumuşak gelen istihdam verisinin yanı sıra FED’in parasal sıkılaştırma döngüsünün sonuna yaklaşıyor olabileceği umudu, hisseler ve borsalardaki yükselişi destekledi.

O zaman lafı daha fazla uzatmadan Piper Sandler’ın oldukça umutlu olduğu isimlere yakından bakalım.

🛍 E-ticaret devi Amazon (AMZN) hem gelirlerindeki büyüme hem de gelecek bilançosuna yönelik olumlu beklentileriyle Piper Sandler’ın listesinde yer aldı. 

Şirket ayrıca, bu yıl hâlihazırda 64% yükseliş kaydeden Amazon hissesinin 52 haftanın zirvesine yaklaştığını ve yakında 146 doların üzerine çıkabileceğini belirtiyor. 

Analist Thomas Champion, “İyileşen kâr profili, istikrara kavuşan Amazon Web Services trendleri, lojistik üstünlüğü ve tüketici payı göz önüne alındığında Amazon’u favori internet ismi olarak görüyoruz. Şirket kendisini pandemi sıkıntılarından uzaklaştırıp bölgesel yapılarını tamamladıkça, Kuzey Amerika perakende marjlarının pandemi öncesi zirvesine dönmesini bekliyoruz.” yorumunu yapıyor. 

🎽 Ocak ayından bu yana 27% değer kazanan giyim perakendecisi Lululemon (LULU) da Piper Sandler’ın yakın zamanda yükseliş beklediği hisselerden. 

Analist Abbie Zvejnieks, son günlerde 52 haftanın en yüksek seviyesine yaklaşan Lululemon hissesinin boğa (artış beklentisi) rallisinden yararlandığını belirtiyor. 

Ayrıca hissenin 40 haftalık hareketli ortalamasının üzerinde “yapıcı fiyat hareketi” ve “güçlü gerçekleşen bilanço büyümesi” gördüğünü belirten Zvejnieks, “LULU, tam fiyat satış modeli ve öncelikle doğrudan tüketiciye satış stratejisi (gelirin yaklaşık 45%’i şirkete ait mağazalardan ve 45%’i e-ticaretten) nedeniyle yaklaşık 22%’lik sınıfının en iyisi işletme marjı ile atletik giyim alanında malzeme inovasyonunda lider olarak favorilermizden biridir.” diyor.  

🧬 Listede yer alan bir diğer isim de Amgen (AMGN) oldu. Hisse, 2023’te şimdiye kadar 2% yükseldi. 

Analist Christopher Raymond, Amgen’in 250 dolar seviyesine yakın bir destek bulduğunu, bunun da göreceli bir güç görünümüne yardımcı olduğunu ve yatırımcılara bir alım fırsatı sunduğunu düşünüyor:

AMGN, sektördeki rakiplerine kıyasla çok yüksek kârlılığa sahip ve sektördeki çoğu şirketten daha düşük bir beta sunuyor.” 

Gezegenler Bu Hisselerin Yükselişi İçin Hizalanıyor - Piper Sandler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC