Borsa İstanbul

GESAN’dan 2 Dev Anlaşma: Hisseleri Yükselişe Geçti!

Ocak 10, 2024 • 1 dakika okuma süresi
GESAN’dan 2 Dev Anlaşma: Hisseleri Yükselişe Geçti!

Girişim Elektrik (GESAN), bugün yurt içi ve yurt dışında 2 dev anlaşmaya imza attığını KAP’a bildirdi.

Şirketten yapılan 2 ayrı açıklamaya göre GESAN, Borsa İstanbul için Batman’da ‘’Arazi PV Güneş Enerji Santrali Kurulumu İşi’ kapsamında 9,9 milyon dolarlık + KDV bedeli üzerinden anlaşma sağladı.

Sırbistan’da Bir Anlaşma Daha

GESAN’dan yapılan bir diğer açıklamada ise şirketin, Sırbistan’da yerleşik bir yenilenebilir enerji yatırımcısı ile anlaşma yaptığı ifade edildi.

Açıklamaya göre anlaşma Sırbistan’ın Kuzey Bölgesinde 2 adet anahtar teslim güneş enerjisi santrali inşası, şebeke bağlantıları ve süreli işletme bakımını kapsıyor. Söz konusu anlaşmanın parasal karşılığı ise 14,9 milyon Avro seviyesinde.

Hisseleri Yükselişte

GESAN hisseleri söz konusu iki anlaşmanın ardından yükselişe geçti. GESAN, bugün saat 12.05 sularında 7,96%’lik yükselişle 73,90 liradan işlem görüyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti