Borsa Yorumları

Geri Dönüş Hikayesi: Düşüşten Yükselişe Geçmeye Hazırlanan Hisseler

Nisan 2, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Geri Dönüş Hikayesi: Düşüşten Yükselişe Geçmeye Hazırlanan Hisseler

Yılın ilk çeyreği her ne kadar birçok şirket için oldukça iyi geçse de bazı hisseler bu yıl piyasanın gerisinde kaldı. Ancak Wall Street, yatırımcıların bu hisselerden henüz vazgeçmemesi gerektiğini düşünüyor.

S&P 500 sadece mart ayında 3,1% yükselerek bu yılki 10,2%’lik artışını güçlendirdi. Ki bu performans, piyasa rallisinin genişleyebileceğine dair işaretleri de beraberinde getirdi. 

Bu performansta öne çıkan isimler olarak enerji sektörü bu yıl şu ana kadar neredeyse 13% değer kazanırken, finans sektörü de yaklaşık 12% yükseldi ve her iki grup da piyasanın kazanımlarını geride bıraktı.

Bunu göz önünde bulundurarak S&P 500’de bu yıl bir toparlanma için konumlanan hisseleri taradık. Tabii bu isimleri bulmak için bir dizi kriteri göz önüne aldık. 

📝 Aşağıdaki listede yer alan hisseler piyasanın gerisinde kalmış ancak çökmemiş; yani yıl başından bu yana yatay veya 10% düşen, analistlerin beğendiği ve konsensüs notu “AL” olan ve ortalama hedef fiyatları mevcut seviyelerinden 20% artışa işaret eden isimlerden oluşuyor:

  • Caesars Entertainment (CZR)
  • Incyte (INCY)
  • Carnival (CCL)
  • Gen Digital (GEN)
  • Baker Hughes (BKR)
  • Match Group (MTCH)
  • Lamb Weston (LW)
  • VICI Properties (VICI)
  • Revvity (RVTY)
  • UnitedHealth Group (UNH)

👥 Çevrimiçi arkadaşlık platformu Match Group, bu yıl geri dönüş yapabilecek düşük performans gösteren hisselerden biri. Hisseler, 2024 yılında şimdiye kadar oldukça dalgalı seyrederek 1%’e yakın geriledi ancak konsensüs hedef fiyatı, yaklaşık 22% yukarı yönlü potansiyele işaret ediyor. 

💉 UnitedHealth Group, gelecek vaat eden bir başka isim. Analistlerin ortalama hedef fiyatı hissenin 20%’nin üzerinde yükselebileceğine işaret ediyor ancak hisse, 2024 yılında şimdiye kadar yaklaşık 6,5% düşüşte. Bir karşılaştırma yapmak gerekirse, aynı dönemde sağlık sektörü 8%’in üzerinde yükseldi. 

Sağlık hizmetleri şirketi, şubat ayında yaşanan bir siber güvenlik ihlalinin sonuçlarıyla uğraşıyor. Şirketi, söz konusu saldırıdan etkilenen sağlayıcılara 3,3 milyar dolardan fazla ödeme yaptı.

🎡 Kumarhane ve otel şirketi Caesars Entertainment da listeye girdi. Hisse geçen hafta ortasına kadar yıllık bazda yaklaşık 8,9% değer kaybetti ancak CZR’ye yönelik ortalama hedef fiyatı hisselerin yaklaşık 37% ralli yapabileceğini gösteriyor.

Kruvaziyer hattı operatörü Carnival da bugüne kadar 8,1% düştü ancak bu yıl tekrar yeşile dönmeye hazırlanıyor. Analistler, hisselerin mevcut seviyelerinden 24,3% oranında değer kazanacağını tahmin ediyor. 

🛳️ Carnival geçtiğimiz hafta oldukça karışık bir bilanço açıkladı. Şirketin 5,41 milyar dolarlık geliri, analistlerin 5,43 milyar dolarlık tahmininin altında kalmasına rağmen, 0,14 dolarlık düzeltilmiş hisse başına zararı, Wall Street’in 0,18 dolarlık zararından daha iyi geldi

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC