Borsa Haberleri

George Soros Portföyünü Güncelledi: Neler Aldı, Neler Sattı?

Ağustos 15, 2023 • 1 dakika okuma süresi
George Soros Portföyünü Güncelledi: Neler Aldı, Neler Sattı?

Milyarder yatırımcı George Soros, ABD Menkul Kıymetler ve Borsaları Komisyonu’na (SEC) sunduğu 13F belgelerinde, portföyündeki yapay zekâ hisselerini artırırken bazı büyük bulut yazılımı isimlerinin hisselerini elden çıkardı.

Soros Fon Yönetimi, Advanced Micro Devices (AMD) şirketinde 250.000 hisselik yeni bir pozisyon alırken, 10 bin adet de Nvidia (NVDA) hissesi satın aldı. Soros ayrıca, OpenAI’in üretici yapay zekâ ürünü ChatGPT’ye yaptığı yatırımlarla son zamanlarda gündeme gelen Microsoft’tan (MSFT) 10 bin hisse satın aldı.

Öte yandan Soros, sahip olduğu 170 bin Salesforce (CRM) hissesinin tamamını elden çıkardı ve 38.500 Snowflake (SNOW) hissesi sattı.

Soros ayrıca siber güvenlik şirketli Cloudflare’deki (NET) pozisyonunu 200% artırarak 600 bin hisseye, Okta’daki (OKTA) pozisyonunu 94% artırarak 971 bin hisseye ve Rapid7’daki pozisyonunu (RPD) 105% artışla 8,2 milyon hisseye taşıdı. Soros, Amazon’daki (AMZN) hissesini de 8,9% artırarak 769 binin biraz üzerine çıkardı.  

Fonun Walmart (WMT), Netflix (NFLX) ve Goldman Sachs Group’taki (GS) pozisyonları ise bu dönemde azaldı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Atom Finance1, MarketWatch