Borsa Haberleri

George Soros İlk Çeyrekte Rivian’da Pozisyon Aldı

May 16, 2024 • 1 dakika okuma süresi
George Soros İlk Çeyrekte Rivian’da Pozisyon Aldı

Milyarder yatırımcı George Soros, ABD Menkul Kıymetler ve Borsaları Komisyonu’na (SEC) sunduğu 13F belgelerinde, yılın ilk çeyreğinde birçok pozisyonunu sonlandırırken, elektrikli araçlardan sağlığa çeşitli şirketlerde yeni pozisyonlar aldı. 

Soros Fon Yönetimi, ilk çeyrekte Apple (AAPL), Lyft (LYFT), Cloudflare (NET), Snowflake (SNOW), Alibaba (BABA), PDD Holdings (PDD) gibi teknoloji şirketlerindeki pozisyonlarını sonlandırdı. 

Öte yandan milyarder yatırımcı bu dönemde 191,4 milyon hisse ile Rivian Automotive (RIVN), 2,12 milyon hisse ile PG&E (PCG), 2 milyon hisse ile Sunrun (RUN) ve 900 bin hisse ile WestRock (WRK) şirketlerinde yeni pozisyonlar aldı. 

Fon ayrıca Alphabet (GOOGL) pozisyonunu 1,2 milyon hisseden 1,4 milyona, Aramark (ARMK) pozisyonunu 518 bin hisseden 2 milyona, D.R. Horton (DHI) pozisyonunu 70 binden 179 bine ve Nike (NKE) pozisyonunu 236 bin 720 hisseden 310 bin 720 hisseye taşıdı. 

Şirketin portföyünde pozisyonunu azalttığı hisseler arasında ise; 557 bin hisseden 396 bine indirdiği Amazon (AMZN) ve 500 binden 44 bine indirdiği Sempra (SRE) yer aldı. 

George Soros İlk Çeyrekte Rivian’da Pozisyon Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: 13F Info