Borsa Haberleri

George Soros Arm Hisselerini Elden Çıkardı

February 15, 2024 • 2 dakika okuma süresi
George Soros Arm Hisselerini Elden Çıkardı

Milyarder yatırımcı George Soros, ABD Menkul Kıymetler ve Borsaları Komisyonu’na (SEC) sunduğu 13F belgelerinde, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde bazı teknoloji hisselerini elden çıkarırken, havacılıktan tüketici ürünlerine çeşitli şirketlerde yeni pozisyonlar aldı. 

Soros Fon Yönetimi, 2023’ün dördüncü çeyreğinde yapay zekâyla desteklenen Broadcom (AVGO) ve Arm Holdings (ARM) gibi yarı iletken şirketlerindeki pozisyonlarını sonlandırdı.

Şirketin portföyünden çıkardığı diğer büyük pozisyonlar arasında General Motors (GM), American Airlines (AAL), Apple (AAPL), Indie Semiconductor (INDI) ve PayPal (PYPL) gibi isimler yer aldı. 

Öte yandan milyarder yatırımcı bu dönemde Wolfspeed (WOLF), Splunk (SPLK), Capital One Financial (COF), JetBlue Airways (JBLU), Spirit Airlines (SAVE), Birkenstock (BIRK), Monster Beverages (MNST), Merck (MRK), Eli Lilly (LLY), Snap (SNAP) ve Roku (ROKU) gibi şirket hisselerini portföyüne ekledi.

Fon ayrıca Sempra (SRE) pozisyonunu 86 bin hisseden 500 bine, Jacob Solutions (J) pozisyonunu 197,1 binden 369,6 bine ve Las Vegas Sands (LVS) pozisyonunu 517 binden 665,5 bine çıkardı. 

Şirketin portföyünde pozisyonunu azalttığı hisseler arasında ise; 879 bin hisseden 692,5 bine indirdiği Uber (UBER), 764,1 binden 557 bine indirdiği Amazon (AMZN) ve 331,8 binden 223,3’e düşürdüğü Cboe Global Markets (CBOE) gibi isimler yer aldı. 

George Soros Arm Hisselerini Elden Çıkardı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: 13F Info, SEC