Borsa Haberleri

General Motors’un Cruise Robotaksileri Yeniden Yollara Çıkacak

Şubat 23, 2024 • 2 dakika okuma süresi
General Motors’un Cruise Robotaksileri Yeniden Yollara Çıkacak

General Motors (GM)’un sürücüsüz araç segmenti Cruise, önümüzdeki haftalarda yeni robotaksi araçlarını güvenlik sürücüleriyle birlikte halka açık alanlarda test etmeye hazırlanıyor.

Peki, neden? Belki hatırlarsınız; Cruise’un robotaksilerinden bir tanesi San Francisco’da bir kazaya karışmış ve geçtiğimiz ekim ayında ABD’deki operasyonlarını askıya almıştı.

Cruise sözcüsü Sara Autio; basına verdiği bir demeçte, “Görevlendirme için bir zaman çizelgesi belirlemedik. Amacımız,  güveni yeniden inşa etmek için adımlar atmak. Ayrıca mümkün olan en kısa sürede manuel olarak çalıştırılan araçlarla ve denetimli testlerle tek bir şehirde yeniden faaliyete geçmek.” ifadelerini kullandı.

Autio, şirketin “bilgi toplamak, güncellemeleri paylaşmak ve güveni yeniden inşa etmek” için belirli pazarlardaki yetkililerle toplantı yaptığını da sözlerine ekledi.

İşçi sendikaları ve milletvekilleri yakın zamanda General Motors ve Alphabet’in (GOOGL) sürücüsüz araçlarının karıştığı kazaların ardından otonom araçlara yönelik daha sıkı düzenleme yapılması çağrısında bulunmuştu.

Bu yılın başında da Cruise, ABD Adalet Bakanlığı ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Cruise robotaksisinin karıştığı kazayı incelediğini açıklamıştı. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters