Borsa Haberleri

General Motors Yıl Sonu Beklentilerini Yükseltti

July 25, 2023 • 2 dakika okuma süresi
General Motors Yıl Sonu Beklentilerini Yükseltti

General Motors (GM) ikinci çeyrek bilançosunda bu yıl ikinci kez olmak üzere 2023 beklentilerini yükseltti ve hisse, 2%’ye yakın yükseldi. 

Önce rakamlar: Şirket, yılın ikinci çeyreğinde 1,91 dolar düzeltilmiş hisse başına kâr açıkladı. GM gelirleri de 42,64 milyar dolar beklentinin üzerinde, 44,75 milyar dolar oldu. 

GM’nin bilançosu, GM ile LG Electronics ve LG Energy Solution arasındaki yeni ticari anlaşmalar için 792 milyon dolarlık beklenmedik bir ücret de içeriyordu.

Bu maliyet, otomobil üreticisinin son yıllarda Chevrolet Bolt elektrikli araç modellerinin geri çağrılması için şirketlerle maliyetleri paylaşmasının bir sonucu ve daha önce LG şirketleri tarafından ödenmesi bekleniyordu.

Bu ve diğer tek kalemler dikkate alındığında, şirket düzeltilmiş faiz ve vergi öncesi kârını 3,23 milyar dolar olarak açıkladı. 

Bu rakamların yanı sıra GM, yıl sonu düzeltilmiş kâr beklentilerini de 11 milyar dolar ile 13 milyar dolar aralığından 12 milyar dolar ile 14 milyar dolar aralığına yükseltti. 

Şirket öte yandan gelecek yıl boyunca maliyet azaltma önlemlerini artıracağını ve harcamalarını 3 milyar dolar azaltmayı planladığını belirtti.

General Motors Yıl Sonu Beklentilerini Yükseltti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC