Borsa Haberleri

General Motors Satışları Düştü Ama Elektrikli Araçlar Gücünü Korudu

General Motors Satışları Düştü Ama Elektrikli Araçlar Gücünü Korudu
Google News Icon Takip Et

Detroitli otomobil devi General Motors’un (GM) araç teslimatları, bu yılın ikinci çeyreğinde 0,6%’lık bir artışla 696 bin 086’ya yükseldi. Bu rakam, bir önceki yıl görülen 19%’luk teslimat artışının oldukça kalsa da şirketin elektrikli araç satışları güçlü bir artış kaydetti.

Bu çeyrek dönemde görülen yavaşlama, şirkete göre filo satışlarındaki düşüşe ve ülke genelinde birçok satış bayisini etkileyen CDK yazılımlarına yönelik siber saldırılardan kaynaklandı. 

Öte yandan şirketin Chevy, GMC, Buick ve Cadillac araçlarının tümü çeyrek dönem boyunca teslimat artışı kaydetti.

2024’ün ilk yarısında da satışlar 0,4% düşüşle 1.290.319’a gerilerken, elektrikli araç teslimatları 21 bin 930 ile rekor seviyeye ulaştı ve ilk çeyreğe göre 34%, bir önceki yılın aynı dönemine göre de 40% artış gösterdi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha