Borsa Haberleri

General Motors CEO’su 27 Milyon Dolarlık Hisse Sattı

May 31, 2024 • 2 dakika okuma süresi
General Motors CEO’su 27 Milyon Dolarlık Hisse Sattı

Detroitli otomobil devi General Motors (GM) CEO’su Mary Barra, bu hafta sahip olduğu hisselerin bir kısmını elden çıkardı.  

Barra, 28 Mayıs’ta toplam 626 bin 316 adet hisseyi 27,2 milyon dolara sattı. Barra’nın yanı sıra General Motors Başkanı Mark Reuss da aynı tarihte 6,4 milyon dolar karşılığında 150 bin hisse sattı. 

Buraya küçük bir parantez açalım. Bir şirketin çalışanlarının veya imtiyazlı hisse sahiplerinin (yönetim kurulu, genel kurul vb.) şirket hisseleri satın almasına “insider” alımı adı verilir. Aynı şekilde bu yetkililerin şirket hisseleri satmasına da insider satışı adı verilir.

General Motors liderlerinin yanı sıra diğer şirketlerin üst düzey yöneticileri bu hafta çeşitli insider alım ve satımları yaptı. Kim ne kadar alım satım yapmış senin için derledik.

  • Insider Alımları:

🎯 FTAI Aviation (FTAI) Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Thomas Pike, 30 Mayıs’ta toplam 4,8 milyon dolara 59 bin hisse satın aldı.

🎯 Bowhead Specialty Holdings (BOW) CEO’su ve Başkanı Stephen Jay Sills, 28 Mayıs’ta 58 bin 824 adet hisse için 1 milyon dolar ödedi. 

  • Insider Satışları:

🎯 Intuit (INTU) Ortak Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Scott D. Cook, 28 ve 29 Mayıs’ta gerçekleşen iki ayrı işlemde 85 milyon dolar karşılığında toplam 150 bin hisse sattı. 

🎯 Insmed (INSM) CFO’su Sara Bonstein, 28 ve 29 Mayıs’ta gerçekleşen iki ayrı işlemde toplam 241 bin 288 adet hissesini 12 milyon dolara elden çıkardı.  

🎯 Salesforce (CRM) Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Marc Benioff, 29 Mayıs’ta 4 milyon dolar karşılığında 15 bin hisse sattı.

🎯 Coinbase (COIN) Direktörü Frederick R. Wilson, 28 Mayıs’ta 3,6 milyon dolar karşılığında 15 bin hisse sattı. 

🎯 Nvidia (NVDA) Direktörü Michael G. McCaffery, 28 Mayıs’ta gerçekleşen iki ayrı işlemde toplam 3 bin 934 adet hissesini 4,4 milyon dolara elden çıkardı.

General Motors CEO’su 27 Milyon Dolarlık Hisse Sattı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Finviz