Borsa Haberleri

General Motors, 6 Milyar Dolarlık Yeni Hisse Geri Alım Programını Onayladı

June 11, 2024 • 1 dakika okuma süresi
General Motors, 6 Milyar Dolarlık Yeni Hisse Geri Alım Programını Onayladı

General Motors (GM) tarafından yapılan açıklamada, 6 milyar dolarlık yeni hisse geri alım programının yönetim kurulu tarafından onaylandığı söylendi.

General Motors CFO’su Paul Jacobson, yaptığı bir açıklamada, “İçten yanmalı motor işimizin kârlılığına çok odaklandık. Elektrikli araç birimimizin ise kârlılığını büyütüyor ve iyileştiriyoruz. Sermayemizi verimli bir şekilde kullanıyoruz, bu da hissedarlarımıza nakit para akışını devam ettirmemize olanak tanıyor.” ifadelerini kullandı. 

Açıklanan bu yeni hisse geri alım programının tamamlanacağı tarihe ilişkin ise bir açıklama yapılmadı. 

Jacobson, açıklamasında “GM’nin son birkaç yılda markalarına ve ürün portföyüne yaptığı yatırımlar ve şirketin çalışma disiplini, sürekli olarak güçlü gelir büyümesi, marjlar ve serbest nakit akışı sağlıyor.” ifadelerine de yer verdi. 

General Motors, 6 Milyar Dolarlık Yeni Hisse Geri Alım Programını Onayladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC