Borsa Haberleri

General Dynamics Askeri Ekipman Talebiyle Beklentileri Aştı

October 25, 2023 • 2 dakika okuma süresi
General Dynamics Askeri Ekipman Talebiyle Beklentileri Aştı

ABD’li savunma şirketi General Dynamics (GD), askeri ekipman talebinin yüksek işletme giderlerinin üstesinden gelmesine yardımcı olmasıyla üçüncü çeyrek bilançosunda Wall Street tahminlerini aştı.

General Dynamics’in üçüncü çeyrek hisse başına kârı 2,91 dolar seviyesindeki konsensüs tahminin üzerinde, 3,04 dolar oldu. Öte yandan çeyrek dönem geliri de 6% artışla 10,57 milyar dolara ulaşarak 10,05 milyar dolarlık beklentileri aştı. Şirketin hisseleri, piyasa öncesi işlemlerde 3%’e yakın değer kazandı.

Pentagon, Ukrayna’da tükenen silah stokunu yeniden doldurmak için ABD savunma şirketleriyle kârlı sözleşmeler imzaladı. General Dynamics tarafından üretilen silah sistemleri, mühimmatlar ve Abrams tankları gibi savaş araçları, Ukrayna’nın operasyonları için kullanılan araçlar arasında.

Tedarik zincirlerinin gevşediği ancak işgücü piyasasının sıkışık olduğu bir ortamda General Dynamics, fabrikalarında önleme çabasıyla United Auto Workers (UAW) üyeleriyle yeni bir iş sözleşmesi üzerinde geçici bir anlaşmaya vardı. Sendikaya göre şirketteki UAW üyeleri tanklar ve hafif zırhlı araçlar da dahil olmak üzere son derece kârlı askeri araçlar üretiyor.

General Dynamics böylece tahminleri aşan çeyrek sonuçlar açıklayan diğer savunma şirketleri Lockheed Martin (LMT) ve RTX’e (RTX) katıldı.

General Dynamics Askeri Ekipman Talebiyle Beklentileri Aştı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters