Borsa Haberleri

Gene Munster, Apple Hisselerine İyimser Bakıyor

August 26, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Gene Munster, Apple Hisselerine İyimser Bakıyor

Teknoloji hisseleri, yılın ilk yarısındaki büyük ölçekli satışların ardından geri dönmeye başladı. Ancak Yatırımcı Gene Munster, bir FAANG yani teknoloji devi hissesinin diğerlerine kıyasla daha yüksek fiyatlarla işlem görebileceğini söyledi.

Teknoloji merkezli hedge fonu Loup Ventures’in yatırımcı ortağı Munster, perşembe günü CNBC’ye verdiği demeçte, “Apple’ın (AAPL) önümüzdeki birkaç yıl içinde hisse başına 250 dolara ulaşacağına inanıyorum.” dedi. Yine de yatırımcı, hisse senedinin yükselmeden önce bir miktar düşebileceğini de belirtti.

Apple, Bu yıl Değerinin Yalnızca 8%’ini Kaybetti

Apple, bu yılki ayı piyasası koşullarında emsallerine kıyasla daha az zarara uğradı. Teknoloji devi, bu yıl değerinin yaklaşık 8%’ini kaybederek FAANG ve NASDAQ içindeki rakiplerini geride bırakmayı başardı. 

Gene Munster, hisse senedinin kısa vadeli oynaklığından etkilenmediğini belirtti. Ayrıca sözlerine şirketin önümüzdeki iki ila beş yıl içindeki durumuna daha fazla önem verdiğini de ekledi. Munster, “Büyük pazarlarda yatırımcıların da büyük beklentileri olur. Apple hisselerinin 250 dolara doğru ilerlemesinin nedeni, şirketin sağlık ve otomotiv gibi alanlarda yapabileceklerine olan güven.” dedi. Yatırımcı, Apple’ın kendi arabasını geliştirerek otomobil üreticileriyle rekabet edebileceğine inanıyor. 

Apple Bir Süredir Çin’den Kaynaklanan Sorunlarla Mücadele Ediyor

Apple, üretiminin 60%’ını ve gelirinin 18%’ini Çin’den elde etse de Çin’den kaynaklı büyük tedarik sorunları yaşıyor. 

Gene Munster, Apple’a dair olumlu düşünceleriyle birlikte şirketin Çin’den kaynaklanan tedarik sorunları hakkında da görüşlerini paylaştı. Munster, “ABD merkezli diğer büyük teknoloji devleriyle karşılaştırıldığında Apple, Çin’in baskılarına en fazla maruz kalan şirket.” dedi. 

Apple, bir süredir bu mağduriyetini gidermek adına üretime Vietnam’da devam etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Gene Munster, Apple Hisselerine İyimser Bakıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı