Borsa Haberleri

Gen İlaç’tan Yeni Distribütörlük Anlaşması

Gen İlaç’tan Yeni Distribütörlük Anlaşması
Google News Icon Takip Et

Gen İlaç (GENIL), Amantadine hcl etken maddeli, Neomidantan isimli ilacın, Türkiye’deki ruhsat sahibi Olainfarm Türkiye ve üretici firma Olainfarm JSC ile bahse konu ilaca yönelik distribütörlük anlaşması imzaladı.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre ayrıca Gen İlaç ve Olainfarm Türkiye arasında satış, pazarlama haklarının devrine yönelik de bir anlaşma imzalandı. Bu anlaşma ile Neomidantan ilacının tanıtım, satış ve pazarlama hakları Gen İlaç’a devredildi.

Açıklamada “Taraflar arasında teknik konulara yönelik sözleşmelerin imzalanması ve yasal süreçlerin tamamlanmasının akabinde söz konusu ilacın tanıtım, satış ve pazarlaması GEN tarafından yapılacaktır.” denildi.

Şirketin yapmış olduğu açıklamada, anlaşma ile Olainfarm JSC ve Olainfarm Türkiye’nin Gen İlaç’ın ortakları arasına katıldığı ve şirketin Türkiye’deki ilaç portföyünü genişlettiği ifade edildi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP