BIST Şirket Haberleri

Gen İlaç, Yeni Tıbbi Cihazının Klinik Çalışmalarını Başlatıyor

June 23, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Gen İlaç, Yeni Tıbbi Cihazının Klinik Çalışmalarını Başlatıyor

Gen İlaç, 16,8% hissesine sahip olduğu Amerikan Stimusil Inc. tarafından geliştirilen medikal cihazın klinik çalışmalarını Türkiye’de başlatıyor. Bu çerçevede iki hastanede gerçekleştirilecek olan klinik çalışmalarla ürünün güvenilirliği ve etkililiği test edilecek.

Geliştirilmekte Olan Cihaz Nerelerde Kullanılacak? 🏥🔬

Stimusil tarafından geliştirilen ve Gen İlaç’ın ticarileştirme haklarına sahip olduğu tıbbi cihaz, belirli bir dalga boyundaki lazerin deri altına verilmesini sağlamak üzere bir mikro iğne sistemi kullanıyor. Bu teknolojinin androgenetik (erkek tipi) saç dökülmesi, selülit, sedef hastalığı ve vitiligo gibi dermatolojik hastalıkların tedavisinde kullanılması hedefleniyor.

Bu gelişme, Gen İlaç’ın inovasyon ve karşılanmamış sağlık ihtiyaçlarına çözümler üretme stratejisinin bir parçası olarak büyüme ve yatırım çabalarının bir sonucu olarak gösteriliyor.

Gen İlaç, Yeni Tıbbi Cihazının Klinik Çalışmalarını Başlatıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP