BIST Şirket Haberleri

Gen İlaç (GENIL) SGK İle Geri Ödeme Anlaşması İmzaladı

Aralık 15, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Gen İlaç (GENIL) SGK İle Geri Ödeme Anlaşması İmzaladı

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri (GENIL), SGK ile SMA ilaçlarına ilişkin olarak karşılıklı geri ödeme anlaşması imzaladı. 

Şirketten KAP’a yapılan açıklamada sözleşme detaylarında yer alan sayıda ilacın SGK’ya temini ile sözleşmenin sona ereceği bildirildi. 

💰Satışlara 800 ila 850 Milyon Lira Katkı Yapması Bekleniyor

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri, anlaşmanın gerçekleşmesinin ardından şirket satışlarının 800 ila 850 milyon lira aralığında artmasını bekliyor.

🤝2024 İçin Yeni Anlaşma Beklentisi

Şirketten KAP’a yapılan açıklamada “Sözleşmenin süresi belli sayıda  ilacın temini ile sınırlandırılmış olduğundan, ülkemizdeki hasta sayısı ve  tedavi devamlılığı göz önünde bulundurulduğunda, 2024 yılı içerisinde yeni bir sözleşme daha yapılması beklenmektedir” denildi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti