Borsa Haberleri

Gen İlaç (GENIL) Bir İlacın İthalatı ve Satışı Konusunda Yetki Aldı

Şubat 8, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Gen İlaç (GENIL) Bir İlacın İthalatı ve Satışı Konusunda Yetki Aldı

Genil İlaç (GENIL) iş ortaklarından olan Bıomarin İnternational ile Akondroplazi hastalığının tedavisinde kullanılan VOXZOGO adlı ilacın Türkiye’ye ithalatı, satışı ve dağıtımı konusunda münhasıran yetkilendirildiğini açıkladı.

KAP’a yapılan açıklamaya göre şirket Vimizim, Naglazyme, Brineura ve Kuvan adlı ilaçlardan oluşan Biomarin ürün portföyüne, VOXZOGO adlı ilacı da ekledi.

Söz konusu ilacın yurt dışı ilaç tedarikçisinin Türk Eczacıları Birliği (TEB) olduğu ifade edilen açıklamada, bugün itibarıyla ilk siparişin alındığı belirtildi.

2024’te 1 Milyar TL’lik Satış Katkısı Bekleniyor

Yapılan açıklamaya göre şirket söz konusu ilaçtan 2024’te toplam satışlarına 1 milyar TL’lik katkı bekliyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti