Borsa İstanbul

Gen İlaç, ‘AB İyi Üretim Uygulamaları’ Sertifikasını Güncelledi

January 4, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Gen İlaç, ‘AB İyi Üretim Uygulamaları’ Sertifikasını Güncelledi

Gen İlaç (GENIL), Almanya Sağlık Otoritesi tarafından yapılan denetim sonucunda mevcut EU GMP (Avrupa Birliği İyi Üretim Uygulamaları) sertifikasını güncellediğini duyurdu.

Şirket tarafından KAP’a yapılan açıklamada, güncellemeye bağlı olarak önceki ruhsat başvurularına ek yeni ürünler için de AB ülkelerine başvurular yapıldığı ifade edildi.

İhracatına Olumlu Katkı Bekleniyor

Açıklamada “Söz konusu sertifika ile şirketimizin AB ülkelerine yönelik ihracat potansiyeli artmış olup, bu sertifikanın şirketimizin ihracat faaliyetlerinde olumlu etkisi olması beklenmektedir.” denildi.

Gen İlaç, 'AB İyi Üretim Uygulamaları' Sertifikasını Güncelledi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP