Borsa Haberleri

Geleceğin Temel Taşı: Lityum-İyon Pil!

November 1, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Geleceğin Temel Taşı: Lityum-İyon Pil!

● Cowen, lityum-iyon pillere odaklanan şirketlerin yatırım yapma potansiyeli ile ilgili iyimserliğini artırıyor. 

● Lityum-iyon şarj edilebilir piller için 2021’den 2035’e kadar yıllık 21% oranın bileşik büyüme bekliyor. Bu oran, 366 milyar dolarlık potansiyel bir erişilebilir pazar anlamına geliyor. 

● Bu pillerin en yaygın kullanım alanı elektrikli araçlar. Elbette bu piller akıllı telefonlarda, dizüstü bilgisayarlarda, akıllı saatlerde, alternatif ve sanal gerçeklik başlık setlerinde de kullanılıyor.

● Daoud’a göre, “cazip” bir potansiyel müşteri listesine ve bunun yanı sıra elektrikli araçlar için bir lisanslama modeline sahip olan Enovix hisseleri en iyi seçim. “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” şeklinde notlandırılan Enovix, 36 dolarlık bir fiyat hedefine ya da başka bir ifadeyle 94,5%’lik bir yukarı ivme potansiyeline sahip. 

● Enovix en fazla ticarileştirme potansiyeline sahip olan şirket olarak görülse de, Daoud; FREYR Battery, SES Al ve Solid Power’ı da izlediğini ifade ediyor. Şirketlerin kendine has farklılıkları olduğunu, ancak pazar genişledikçe hepsinin ivme kazanacağını belirtiyor. 

● Daoud, FREYR’ın daha hızlı ilerleyebileceğine dikkat çekerken, bu şirketlerin gelişme süreleri konusunda şüpheler olduğunun da altını çiziyor. 

● Raporda yer alan bu üç hisse senedi hakkındaki ilk yatırım görüşleri şu şekilde: FREYR (sektör üstü performans), SES (sektör seviyesi performans) ve SLDP (sektör seviyesi performans). ENVX ve QS’nin notu daha önce “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” olarak verilmişti.

Geleceğin Temel Taşı: Lityum-İyon Pil!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC