Borsa Haberleri

Geleceğe Yönelik Bir Hisse: Ford Motor!

October 6, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Geleceğe Yönelik Bir Hisse: Ford Motor!

Morgan Stanley’e göre yatırımcılar, Ford (F) hisselerini satın alarak ileriye dönük fırsatlardan yararlanabilir. 

Wall Street’te geniş çapta takip edilen analist Adam Jonas, otomobil üreticisinin hisselerindeki “EŞİT AĞIRLIK” notunu “YÜKSEK PERFORMANS” olarak değiştirdi. Ayrıca hisse başına 14 dolarlık fiyat hedefini de yineledi. Bu hedef, salı gününü 12,36 dolardan kapatan hissede 13,2%’lik bir artış anlamına geliyor. 

Otomobil devinin hisseleri piyasa öncesi işlemlerde 1% yükseldi. Ancak Ford hisseleri, eylül ayının sonlarında üçüncü çeyrekte fazladan 1 milyar dolarlık tedarik zinciri maliyeti ortaya çıkabileceği konusundaki açıklamalarının ardından 18,5% değer kaybetmişti. 

Ayrıca şirket, tedarik sorunlarının 40.000 ile 45.000 aracı etkileyebilecek bir kıtlığa yol açtığını söyledi.

Tedarik Sorunları Ford Hisselerinin Gerilemesine Neden Oldu!

Ford (F), üçüncü çeyrekte tedarik sıkıntılarından dolayı bazı zorluklarla karşılaşabileceklerinden bahsetti. 

Analist Adam Jonas, konuya ilişkin, “Şirketin üçüncü çeyreğe dönük yaptığı kârlarda gerileme uyarısı, makro endişelerle birleştiğinde hisselerde keskin bir düşüşe neden oldu. Ford hisseleri, 1,50 dolarlık düzenlenmiş hisse başına kazanç tahminimizin yaklaşık 8 katıyla işlem görüyor.” dedi. 

Ayrıca sözlerine bu geri çekilmenin yatırımcılar için bir satın alma fırsatı olabileceğini de ekledi. 

Otomobil sektöründeki başka bir isme dikkat çeken Jonas, General Motors (GM)’daki fiyat hedefini 42 dolardan hisse başına 30 dolara indirdi. Bununla birlikte hisse senedi üzerindeki “EŞİT AĞIRLIK” notunu yineledi. Analistin yeni fiyat hedefi, hissenin salı günü gerçekleşen 35,80 dolarlık kapanış değerinin 17,3% üzerinde. 

Analist, GM cephesinden henüz olumsuz bir işaret gelmediğini ancak Ford’un tedarik sıkıntılarına dair yaptığı uyarının sektörde yankı uyandırmasının muhtemel olduğunu söyledi. 

Geleceğe Yönelik Bir Hisse: Ford Motor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı