Borsa İstanbul

GEDZA / Özdoğan: 2024’te Kapasite Artışlarına Çalışacağız

January 4, 2024 • 2 dakika okuma süresi
GEDZA / Özdoğan: 2024’te Kapasite Artışlarına Çalışacağız

Gediz Ambalaj (GEDZA) Müdürü İsmail Hakkı Özdoğan, şirketin cam ambalaj pazarındaki faaliyetlerini büyütmek istediklerini dile getirerek “Katma değerli ürünler üreterek bu pazarda var olmak istiyoruz” dedi. Özdoğan, bunun için 2024’te kapasite artışlarına odaklanacaklarını da ifade etti.

Bloomberg HT yayınında konuşan Özdoğan, 2024 için “karamsar” olmadıklarını belirterek şöyle dedi:

“Ekim ayından itibaren finansal olarak pozisyonlarımızı aldık. 2024’te finansman ihtiyacımız olmayacak. 2024 sonu itibariyle doları 35 lira bandında değerlendirdik. Pozisyonlarımızı buna göre aldık. Faize gelince, max 50% bandında kalacaktır, üzerine çıkarsa piyasalar için sıkıntılı olacaktır. Bu faiz döviz durumu 9. 10. aya kadar bu şekilde devam edecek diye planlama yapıyoruz. 9. ve 10. aydan sonra faizlerin gerileyeceğini düşünüyorum. Karamsar değiliz dememin sebebi bu.”

“2024’te Kapasite Artışlarına Çalışacağız”

Özdoğan 2024 hedeflerine ilişkin olarak “Büyütmek istediğimiz asıl pazar cam ambalaj pazarı. Büyük oyunculara tedarik edebilmeniz için yüksek kapasitelere ihtiyacımız var. 2024’te kapasite artışlarına çalışacağız. Buradaki hedefimiz dış piyasaya, ihracata yönelmek olacak. Amacımız; katma değerli ürünler üreterek, teknolojiyi kullanarak niş pazarlarda ilerlemek. Kapasitemizi büyütüp, daha inovatif ürünler üreterek bu pazarda var olmak istiyoruz” dedi.

“Enerjimizin Büyük Kısmını GES’ten Karşılıyoruz”

Özkaynaklarından 2 milyon 300 bin dolarla çatı GES projesi yatırımı yaptıklarını belirten Özdoğan şöyle devam etti:

“Enerji ihtiyacımızın büyük kısmını buradan karşılıyoruz ve bu yatırımlara devam etmeyi planlıyoruz.”

GEDZA / Özdoğan: 2024'te Kapasite Artışlarına Çalışacağız

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT