Borsa İstanbul Notları

Geçen Hafta İlginin En çok Arttığı Hisseler

Mart 25, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Geçen Hafta İlginin En çok Arttığı Hisseler

📊 Hacim odaklı bir filtreleme yöntemi kullanarak borsada hisse seçmeni kolaylaştıracak, yatırımlarında rehberlik edebilecek bir içerik serisiyle karşındayız!

Bu seride günlük olarak BIST100’de ilginin arttığı hisseleri takip ediyoruz. Bu takibi haftalık hacim kıyaslamasıyla yapıyoruz. Bu içerikte de 18 Mart-21 Mart tarihleri arasındaki hacimleri bir önceki hafta olan 11 Mart-15 Mart tarihleri arasındaki hacimlerle kıyaslayarak tespit ettik. 

Borsadaki negatif görünümün yerini yeşil mumlara bırakması ancak hisselere olan ilginin karşılaştırmalı olarak artmasıyla mümkün. İşte tam da bu yüzden listedeki hisseleri yakından takip etmelisin.

Hazırsan başlayalım!

Haftalık olarak BIST100’de, bir önceki haftaya kıyasla ilginin en çok arttığı hisseleri senin için derledik.

1- Enerya Enerji (ENERY) bu hafta, geçtiğimiz haftanın ortalama hacmine oranla 176,1% daha fazla işlem hacmine ulaştı.

Türkiye’nin en yaygın 3. özel doğalgaz dağıtım şirketi olan ENERY; 10 şehirde 30 yıl süreyle doğal gaz dağıtım lisansına sahip olup, 1 milyon 800 binden fazla aboneye hizmet sunuyor. Bu hafta gerçekleşen hacim artışları ile listede yerini aldı.

2- Otokar (OTKAR) bu hafta, geçtiğimiz haftanın ortalama hacmine oranla 103,6% daha fazla işlem hacmine ulaştı.

Toplu taşımacılık alanında otobüs, nakliye ve lojistik sektörü için hafif kamyon, savunma sanayii için tekerlekli zırhlı ve paletli zırhlı araçlar üretiyor. Yüzde yüz Türk sermayeli global bir şirket olan Otokar, bugün otomotiv ve savunma sanayinde fikri mülkiyet hakları kendisine ait ürünleri ile yer alıyor. Savunma sanayisine artan taleple beraber ivme kazanan yeni siparişler şirkette itici güç olmaya devam ediyor.

3- Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KMPUR) bu hafta, geçtiğimiz haftanın ortalama hacmine oranla 102,5% daha fazla işlem hacmine ulaştı.

Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu içerisinde yer alan Kimpur, 130.000 ton üretim kapasitesi ile bölgedeki en büyük kapasiteye sahip poliüretan sistem evidir. Düzce yatırımı ile kapasitesinin 200.000 tonu aşmasını hedeflemektedir. 5 kıtada 50’den fazla ülkeye ihracat yaparak sektöre öncülük etmekte olan KMPUR listede yerini aldı. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP, Finnet2000