Borsa Haberleri

GE New York’a İki Adet Rüzgar Türbini Kurmayı Hedefliyor

January 27, 2023 • 2 dakika okuma süresi
GE New York’a İki Adet Rüzgar Türbini Kurmayı Hedefliyor

General Electric (GE) perşembe günü yaptığı açıklamada, New York eyaletinde iki yeni üretim tesisi kurma planı sunduklarını duyurdu. Bu plan, müşterilerden yeterli miktarda sipariş almaları şartıyla, önerilen açık deniz rüzgar santralleri için rüzgar türbinlerini kullanma çalışmalarında eyaleti destekleyici bir hamle olarak nitelendirildi.

● GE (GE), tesislerin Albany’nin güneyindeki Hudson River yakınında olacağını ve şirket iştiraklerinden LM Wind Power’ın açık deniz rüzgar türbini kanatları üreten bir fabrika kuracağını açıkladı. Diğer yandan GE Vernova ise, kulenin en tepesine oturacak ve içinde rüzgar türbini makinelerinin bulunacağı nasellerin üretimi için ayrı bir tesis inşa edeceğini duyurdu.

● İnşaat çalışmaları, GE (GE)’nin New York’ta devam eden 4,6 GW kapasiteli açık deniz rüzgar geliştirme ihalesi sürecinde yeterli miktarda rüzgar türbini siparişi almasına bağlı. Geçen yıl yeterli siparişleri alamaması nedeniyle şirket, Birleşik Krallık’taki açık deniz projeleri için bir kanat tesisi kurma planını rafa kaldırmıştı.

GE New York’a İki Adet Rüzgar Türbini Kurmayı Hedefliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha