Borsa Haberleri

Garanti BBVA’dan (GARAN) 4. Çeyrekte Beklenti Üzerinde Net Kâr

January 30, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Garanti BBVA’dan (GARAN) 4. Çeyrekte Beklenti Üzerinde Net Kâr

Garanti BBVA (GARAN), 2023 yılının 4. çeyrek finansallarını açıkladı. Buna göre banka 2023’ün son çeyreğinde beklentileri aşarak 29,3 milyar lira net kâr elde etti. Şirketin bu dönemde 23 milyar net kâr elde etmesi bekleniyordu.

Garanti BBVA’nın 2023 yılı ortalama özkaynak kârlılığı 44,5% olarak gerçekleşirken, aktif kârlılığı da 4,9% seviyesinde geldi.

2023 Net Kârı 86,4 Milyar TL Oldu

Bankanın 2023 yılının tamamında ise net kârı 86,4 milyar lira olarak gerçekleşirken, banka geçen yıla göre kümülatif kârını 48% artırdı.

Net Faiz Geliri 22,6 Milyar TL

Garanti BBVA’nın net faiz gelirleri 2023’ün son çeyreğinde 22,6 milyar TL olarak gerçekleşti. Bankanın ticari kârı da son çeyrekte 6,2 milyar TL olarak kaydedildi.

Bankanın net ücret ve komisyon gelirlerindeki büyüme 4. çeyrekte de devam etti ve çeyreklik bazda gelirler 37% büyüyerek, 16,9 milyar TL’ye ulaştı.

Net Ücret Ve Komisyonlarda 140%’lik Büyüme

Net ücret ve komisyonlarda yıllık büyüme de geçen yılın aynı dönemine göre 140% seviyesinde gerçekleşti. Operasyonel giderler ise çeyreklik bazda 21% arttı ve yıllık bazda kümülatif artış 103% olarak kaydedildi.

Garanti BBVA'dan (GARAN) 4. Çeyrekte Beklenti Üzerinde Net Kâr

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Garanti BBVA,