Borsa Haberleri

GameStop Neden Yükseliyor?

June 3, 2024 • 2 dakika okuma süresi
GameStop Neden Yükseliyor?

İnternetin mizah aracı “meme” hisselerinin belki de en popüler ismi GameStop (GME), bugün piyasa öncesi işlemlerde TSİ 12.00’de 70%’nin üzerinde ralli yaptı. Peki, neden?

GameStop, 2021’in efsanevi borsa hareketine ilham veren Keith Gill’in şu anda video oyunu perakendecisinde büyük bir pozisyona sahip olabileceği spekülasyonundan destek aldı. 

Reddit’te DeepF——Value ve YouTube ve X’te RoaringKitty olarak bilinen Gill, dün gece yeniden ortaya çıktı ve önemli miktarda GameStop adi hisse ve alım opsiyonu içeren portföyünün ekran görüntüsünü yayınladı.

GameStop Neden Yükseliyor?

Reddit’in r/SuperStonk forumunda yayınlanan hesabın anlık görüntüsüne göre, Reddit yatırımcı kalabalığının favori tüccarı cuma günkü kapanış fiyatı itibariyle 115,7 milyon dolar değerinde 5 milyon GameStop hissesine sahip. Hesapta ayrıca GameStop’ta 21 Haziran’da sona erecek olan ve her biri yaklaşık 5,68 dolara satın alınan 20 dolarlık kullanım fiyatına sahip 120 bin alım opsiyonu pozisyonu görülüyor. 

Ancak ilginç bir şekilde Gill, üç yıldan uzun bir süre önce GameStop çılgınlığının zirvesindeyken tüm ticaret güncellemelerini yayınladığı WallStreetBets sohbet odasında paylaşımda bulunmadı. 

GameStop hisseleri dün akşam Robinhood’un (HOOD) belirli hisselerin sürekli alım satımına izin veren 24 saatlik borsasında 19%’dan fazla artış gösterdi. 

Gill’in üç hafta önce sosyal medyaya ilk dönüşü GameStop’ta göz kamaştırıcı bir ralliye yol açmış ve hisseler yalnızca mayıs ayında iki kattan fazla artmıştı. Gill, o zamanlar sadece sandalyede öne doğru eğilmiş bir adamın resmini paylaşmıştı ama bu amatör tüccarlar arasında bir alım çılgınlığını tetiklemeye yetti.

GameStop Neden Yükseliyor?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC