Borsa Haberleri

FuboTV Disney, Fox ve Warner’a Antitröst Davası Açtı

February 21, 2024 • 1 dakika okuma süresi
FuboTV Disney, Fox ve Warner’a Antitröst Davası Açtı

Spor odaklı yayın hizmeti FuboTV (FUBO); Walt Disney (DIS), Fox (FOXA) ve Warner Bros Discovery (WBD) aleyhine, şirketler tarafından planlanan spor yayın platformu girişimi nedeniyle antitröst davası açtı.

Fubo yaptığı açıklamada, ortak girişimin “rekabeti yok edeceğini ve tüketiciler için fiyatları şişireceğini” söyledi.

Bu ayın başlarında Fox, Disney’in ESPN’i ve Warner Bros Discovery, televizyon izlemeyen genç izleyicilere yönelik bu sonbaharda bir spor yayın hizmeti üzerinde ortaklık planladıklarını açıklamıştı.

Ortak girişim, medya şirketlerinin ABD Ulusal Futbol Ligi, Ulusal Basketbol Birliği, Major League Baseball, FIFA Dünya Kupası ve üniversite müsabakalarını kapsayan geniş profesyonel ve üniversite spor hakları portföyünü birleştirerek yeni bir hizmet yaratmayı amaçlıyor.

Henüz adı kesinleşmeyen hizmetin ESPN, TNT ve FS1 gibi televizyon kanallarının yanı sıra yayınlanmış spor içeriğini de içeren hepsi bir arada bir programlama paketi sunması bekleniyor.

FuboTV Disney, Fox ve Warner’a Antitröst Davası Açtı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters