BIST Şirket Haberleri

FTSE Global Hisse Endeksine 10 Türk Şirketi Dahil Edildi

Haziran 14, 2023 • 2 dakika okuma süresi
FTSE Global Hisse Endeksine 10 Türk Şirketi Dahil Edildi

FTSE Russell, Haziran 2023 çeyrek dönem gözden geçirmesi sonrasında FTSE Global Hisse Endeks Serileri’ne (GEIS) 10 Türk şirketini ekleme kararı aldı.

FTSE Russell, yayınladığı listede Small Cap Endeksi’nde değişiklik yapmazken Large Cap, Mid Cap ve Micro Cap Endeksi’ndeki Türk şirketlerini şöyle sıraladı:

📍Large Cap Endeksi: Astor Enerji
📍Mid Cap Endeksi: Ahlatcı Doğalgaz, Alfa Solar Enerji
📍Micro Cap Endeksi: EYG Gayrimenkul, Oncosem Onkolojik Sistemler, Platform Turizm, Sanica Isı, SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri, Söke Değirmencilik, Tapdi Oksijen

Yapılan açıklamaya göre endeks değişiklikleri 16 Haziran seans kapanışından sonra 19 Haziran Pazartesi yürürlüğe girecek. 🗓︎

💭 FTSE Global Hisse Endeks Serisi Nedir?

FTSE Küresel Hisse Senedi Endeks Serisi, dünya genelindeki hisse senedi piyasalarını izlemek ve performanslarını ölçmek için kullanılan bir endeks serisidir.

Bu endeks serisi, küresel yatırımcılar için önemli bir referans noktasıdır. Yatırımcılar, bu endekslerin performansını takip ederek küresel hisse senedi piyasalarının genel eğilimlerini ve sektör ağırlıklarını analiz edebilir. Ayrıca endekslerin bileşimine göre portföylerini çeşitlendirebilir ve kararlarını buna göre yönlendirebilirler.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti