Borsa Haberleri

FREYR Battery’e Yükseliş Potansiyeli Nedeniyle “AL” Önerisi Verildi – BofA

February 13, 2023 • 2 dakika okuma süresi
FREYR Battery’e Yükseliş Potansiyeli Nedeniyle “AL” Önerisi Verildi – BofA

Bank of America’nın iyimser bir tablo çizdiği FREYR Battery (FREY) cuma günü bir yükseliş kaydetti.

● Analistler şirketin temel farklılaştırıcı unsurlarının, “kanıtlanmış hücre kimyası” teknolojisi ve sermaye artırma kabiliyeti olduğunu vurguladı.

● Bunun yanı sıra ABD’de ve Avrupa’da onaylanan veya planlanan projelere bakıldığında, gelecek dönemlerde şirket için kayda değer bir gelir fırsatı olduğu öngörülüyor.

● BofA ekibi şu yorumlarda bulundu: “Bugüne baktığımızda henüz ortada gelir yok. Herhangi bir gigafactory’de muhtemelen 12-24 aylık yapı çalışmaları sonrasında o zaman için yine böyle olmaya devam edecek. Ancak değişim yaklaşıyor.

Norveç’teki 29GWh’lık onaylanmış bir proje ile ABD’de hayata geçirilmesi planlanan 34GWh’lık (hedef 50GWh) bir projesi olan şirket, kendi bünyesindeki “Müşteri Kalifikasyon Tesisi”nde imal edeceği hücrelerden oluşan ilk önemli katalizöründen yalnızca birkaç ay uzakta.

Bu projelerde belirli test eşiklerinin geçilmesi durumunda FREY, taahhütlü alımları kâr getirme garantili alımlara dönüştürmeyi ve çok büyük hedefleri çok büyük gerçekliklere dönüştürebilecek proje finansmanının kapılarını açmayı bekliyor.”

FREYR Battery’e Yükseliş Potansiyeli Nedeniyle “AL” Önerisi Verildi - BofA

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha