Borsa Haberleri

Foxconn, 4. Çeyreğe İlişkin Olumlu Görüşlerinde “Temkinli Davranıyor”

October 5, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Foxconn, 4. Çeyreğe İlişkin Olumlu Görüşlerinde “Temkinli Davranıyor”
  • Önde gelen Apple tedarikçilerinden Foxconn, salı günü yaptığı açıklamada, eylül ayındaki rekor satışlar sonrasında dördüncü çeyrek için “temkinli bir şekilde olumlu” düşündüklerini belirtti.

  • Tayvanlı şirketin açıklamaları, Apple’ın amiral cihazının montajında üstlendiği önemli rol göz önünde bulundurulduğunda, önümüzdeki aylarda iPhone’lara olan talebe ilişkin tartışmaları daha da alevlendirecek gibi görünüyor.

  • Foxconn, eylül kazancının toplamda 822,3 milyar yeni Tayvan Doları’na (25,9 milyar ABD Doları) ulaştığını bildirdi. Bu rakam, şirketin yıllık bazda 40,4% kazanç artışı sağladığını ve ağustos ayına göre 83,2% oranında artışla aylık satış rekoru kırdığını gösteriyor.

  • Bir analistin yorumuna göre Foxconn’un rekor kazancının nedeni, yüksek fiyat bandındaki iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerine yönelik “talep çılgınlığı.”

  • Foxconn yıl geneline dair tahminlerini korurken salı günü yapılan açıklamada şirketin dördüncü çeyrek için “temkinli bir şekilde olumlu olduğu” belirtildi.

  • Foxconn açıklamalarına, “Enflasyon, pandemi ve tedarik zinciri koşullarının hâlâ yakından izlenmesi gerekiyor.” şeklinde devam etti.

  • Foxconn’un bu açıklamalarının, Apple’ın kaydettiği başarının bu zorlu ekonomik dönemden etkilenmediği yönündeki tartışmalar sonrası gelmesi biraz manidar.

Foxconn, 4. Çeyreğe İlişkin Olumlu Görüşlerinde “Temkinli Davranıyor”

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı