BIST Şirket Haberleri

Forte’den 3,68 Milyon Dolarlık Dev Anlaşma

May 23, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Forte’den 3,68 Milyon Dolarlık Dev Anlaşma

Türkiye’nin önde gelen teknoloji ve savunma şirketlerinden Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi A.Ş. (FORTE), Havelsan ile önemli bir iş birliğine imza attı.

FORTE, Milli Savunma Bakanlığı Bilgi Sistemi Modernizasyonu Projesi kapsamında Sunucu Sanallaştırma Platformu için ek lisans ve bakım desteği sağlama işini üstlendi.

Siparişin Detayları ve Finansal Etki

FORTE tarafından alınan siparişin bedeli, KDV hariç 3.68 milyon dolar olarak belirlendi. Bu işlem, FORTE’nin 2023 yılı cirosuna büyük bir katkı sağlayacak. Alınan bu siparişin şirket cirosuna oranı 17,86% olarak hesaplandı.

Forte'den 3,68 Milyon Dolarlık Dev Anlaşma

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP