Ford

Ford’un Kârı Hissesini Yükseltmeye Yetmedi

May 3, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Ford’un Kârı Hissesini Yükseltmeye Yetmedi

Ford’un (F) birinci çeyrek bilanço rakamları Wall Street beklentilerini aşsa da ekonomik endişelerle şirket hissesi kapanışta düştü. 

Ford’un faaliyet kârı ilk çeyrekte, Wall Street’in 2,5 milyar dolar beklentisinin üzerinde 3,4 milyar dolar, satışları da 39,2 milyar dolar Wall Street beklentisini aşarak 41,5 milyar dolar oldu. 

Elektrikli otomobil segmenti kaybettirdi: Ford’un faaliyet kârının 2,6 milyar dolarını geleneksel otomobil segmenti ve 1,4 milyar dolarını ticari segmenti oluştururken, elektrikli otomobil segmenti 722 milyon dolar kayıp yaşadı. 

Şirket güçlü ilk çeyrek bilançosu sonrası yılın geri kalanı için öngörülerini değiştirmedi ve faaliyet kârının 9 ile 13 milyar dolar arasında gelmesini bekliyor. 

Ford’un Kârı Hissesini Yükseltmeye Yetmedi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Barron’s