Ford

Ford’un Elektrikli Araçları, Tesla’nın Şarj Teknolojisini Kullanacak

May 26, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Ford’un Elektrikli Araçları, Tesla’nın Şarj Teknolojisini Kullanacak

Elektrikli araç sektörünün iki büyük ABD’li rakibi Ford Motors (F) ve Tesla (TSLA), Ford’un mevcut ve üretilecek yeni elektrikli araçlarının Tesla’nın batarya şarjı teknolojisini kullanması için iş birliği yaptı. 

Dün Tesla CEO’su Elon Musk ve Ford CEO’su Jim Farley’nin Twitter’daki bir sohbet odasında açıkladığı sürpriz anlaşma kapsamında, Ford’un mevcut elektrikli araç kullanıcıları ABD ve Kanada’da gelecek yıldan itibaren Tesla’nın 12 bin Tesla Superchargers şarj istasyonunu kullanabilecek. 

Ayrıca önümüzdeki yıllarda Ford’un piyasaya sürmeye hazırlandığı yeni nesil elektrikli araçlarında da Tesla’nın şarj kablosu yer alacak. Böylece Ford aracı sahipleri herhangi bir adaptör olmadan araçlarını Tesla’nın şarj istasyonlarında şarj edebilecek. 

Ford’un Elektrikli Araçları, Tesla’nın Şarj Teknolojisini Kullanacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC