Borsa Haberleri

Ford’un Elektrikli Araç Geleceği: 2,1 Milyar Dolarlık Zarar!

March 24, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Ford’un Elektrikli Araç Geleceği: 2,1 Milyar Dolarlık Zarar!

⚡ Ford (F), elektrikli araç segmentinde 2,1 milyar dolar faaliyet zararı açıkladı.

● Yatırımcılar, kapsamlı bir bilanço açıklayan otomobil üreticisinin elektrikli araçlar alanında yaptığı yatırımların gidişatına nihayet bir göz atma fırsatı buldu.

● Elektrikli araçlara yönelik talebin artması ve uyguladığı maliyet tasarruf önlemleri, elektrikli araçlar segmentindeki kayıplarını telafi etmekle kalmadı; diğer iki segmentin de 10 milyar dolarlık bir faaliyet kârı elde etmesine yardımcı oldu.

● 2023’ün benzer geçeceğini düşünen Ford (F) yöneticileri, elektrikli araçlar segmentinden 3 milyar dolar seviyesinde düzeltilmiş zarar ve içten yanmalı motorla çalışan araçlar ve filo segmentinden 13 milyar dolar gelir bekliyor.

● Şirketin, yıl bazında yaklaşık 2 milyon elektrikli araç üretilmesinin öngörüldüğü 2026 yılına kadar 10% seviyesinde bir FVÖK beklentisi var.

Ford’un Elektrikli Araç Geleceği: 2,1 Milyar Dolarlık Zarar!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC