Ford

Ford’un ABD’deki Araç Satışları Şubat’ta 10% Arttı

Ford’un ABD’deki Araç Satışları Şubat’ta 10% Arttı
Google News Icon Takip Et

Ford Motor (F), SUV, kamyonet ve hibrit araçlarına yönelik güçlü talebin devam etmesiyle, şubat ayında ABD satışlarının 10,5% arttığını açıkaldı.

Ford’un popüler Maverick kompakt kamyonu ve Escape araçlarının elektrikli varyantlarını içeren hibrit araç satışları, bu dönemde bir yıl öncesine göre 32% artarak 12 bin 45 adede yükseldi. SUV satışları ise yaklaşık 22% artışla 76 bin 403 adede ulaştı.

Detroitli otomobil üreticisinin toplam satışları ise aynı dönemde bir yıl önceki 157 bin 606 adetten 174 bin 192 adede yükseldi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Hibrit araçlar, Ford için bir büyüme segmenti olmaya devam ediyor. Satışlar geçen yılın büyük bir bölümünde ABD sektörünün genelinden daha hızlı bir oranda büyüdü.” denildi.

Diğer eski otomobil üreticileri gibi Ford da elektrikli araçlara yönelik talebin soğumaya başladığına dair ilk işaretler ışığında, odağını yüksek marjlı hibrit ve gazla çalışan araçlara kaydırmayı planlıyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters