Ford

Ford’un ABD Satışları Mayısta 11% Arttı

June 4, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Ford’un ABD Satışları Mayısta 11% Arttı

Detroitli otomobil üreticisi Ford Motor (F), SUV’lara, kamyonetlere ve hibrit araçlara yönelik sağlıklı talebin yardımıyla ABD’de otomobil satışlarının mayıs ayında yıllık bazda 11% arttığını açıkladı.

Amerikalıların bu araçların sunduğu esnekliği tercih etmesi nedeniyle crossover SUV ve kamyonetlere yönelik talep, ABD’li otomobil üreticilerinin son birkaç yılda daha güçlü satışlar gerçekleştirmesine yardımcı oldu.

Ford’un mayıs ayındaki toplam satışları bir yıl öncesine göre 190 binin biraz üzerine çıktı. Bu dönemde şirket yıllık bazda 64,7% artışla 8 bin 966 adet elektrikli araç ve 64,5% artışla 17 bin 631 adet hibrit araç sattı. 

Ford’un ABD Satışları Mayısta 11% Arttı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha, Reuters