Ford

Ford’un ABD Satışları İlk Çeyrekte Gücünü Korudu

Nisan 3, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Ford’un ABD Satışları İlk Çeyrekte Gücünü Korudu

Ford Motor (F) kamyonetlerine, crossover SUV’larına ve hibritlerine olan talepten güç alarak ABD’deki ilk çeyrek otomobil satışlarında 6,8%’lik bir artış gördüğünü açıkladı.

ABD’li otomobil üreticisinin uygun fiyatlı kompakt Maverick kamyonetinin satışları, artan yaşam maliyetleri nedeniyle son birkaç ayda daha fazla alıcının daha ucuz araçlara yönelmesi sebebiyle yaklaşık 82% artışla 39 bin 61 adede ulaştı.

Ford, 23 bin 815 dolardan başlayan Maverick’in üretim kapasitesini de güçlü talebi karşılamak için geçen yılın sonlarında artırmıştı.

Detroitli otomobil üreticisi, ABD araç satışlarının son dönemdeki güçlü seyrini sürdürmesiyle, bir önceki yıl 475 bin 906 olan toplam araç satışını bu yılın ilk çeyreğinde 508 bin 83’e çıkardı.

Ford’un hibrit araçlarının satışları bir yıl öncesine göre 42% artışla 38 bin 421 adede yükselirken, elektrikli araç satışları ise 86,1% artış gösterdi.

Şirketin Detroitli rakibi General Motors (GM), dün ticari müşterilere yapılan düşük teslimatlar nedeniyle ABD’deki ilk çeyrek araç satışlarında bir düşüş olduğunu ancak güçlü perakende talebinin Toyota Motor’un (TM) yerel birimini geride bırakmasına yardımcı olduğunu açıklamıştı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters