Borsa Haberleri

Ford’un ABD Satışları, 2023’te 7,1% Arttı

January 4, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Ford’un ABD Satışları, 2023’te 7,1% Arttı

Ford Motor (F), SUV’leri ve kamyonetlerine yönelik artan talep ve tedarik zinciri sıkıntılarının hafiflemesiyle ABD’deki satışlarının 2023 yılında 7,1% yükseldiğini açıkladı. 

Stellantis (STLA) ve General Motors (GM) ile birlikte Detroit Üçlüsü grubunu oluşturan otomobil üreticisi böylece bu yıl toplam 1,99 milyon araç sattı. Bu rakam, geçen yıl 1,86 milyondu. 

Wards Intelligence’ın verilerine göre, geçen yıl ABD’de yeni araç satışları yaklaşık 15,5 milyon adet olarak gerçekleşirken, hibritler de dahil olmak üzere elektrikli araçlar bu rakamın yaklaşık 17%’sini oluşturdu.

General Motors da dün ABD satışlarının arttığını açıkladı ve Toyota (TM) ve diğer otomobil üreticileri karşısındaki liderliğini korumayı başardı.

Ford’un ABD Satışları, 2023’te 7,1% Arttı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters