Borsa Haberleri

Ford’dan Büyük Çaplı SUV Çağrısı!

November 25, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Ford’dan Büyük Çaplı SUV Çağrısı!

Ford Motor (F), yakıt sızıntılarını tetikleyebilecek ve yangınlara sebep olabilecek bir yakıt enjektörü çatlama arızası sebebiyle dünya çapında 634 bini aşkın SUV aracını geri çağırdı.

● Bu çağrı, 2020-2023 model Ford Bronco Sport ve Escape SUV’lerı kapsıyor. Söz konusu modellerin tümünde tahrik ünitesi olarak 1,5 litrelik üç silindirli bir motor mevcut.

Ford, nadiren yangın vakası yaşandığını ve motor stop edildiğinde yangın çıkmadığını, bu nedenle araç sahiplerinin araçlarını artık kullanmamaları veya açık alanlara park etmeleri yönünde bir tavsiyeleri olmadığını açıkladı.

● Bununla birlikte 20 yangın ihbarı alındığı ve bu yangınlardan üçünün civardaki binalara da sıçradığı bildirildi. Bu yangınlardan dördünün, motor stop edildikten sonraki ilk beş dakika içinde fark edildiği ileri sürüldü.

● Bayiler motor kontrol yazılımlarını, enjektördeki çatlağı tespit ederek sürücüye bir uyarı mesajı verecek olan yeni versiyon bir yazılımla güncelleyecek. Ayrıca bir çatlak enjektör tespit edilmesi halinde, yazılım araç motorunu stop ederek yangın riskini en aza indirecek. Bunun yanı sıra kaçak yakıtı silindir üst bloğundan tahliye etmek ve sıcak yüzeylerden uzaklaştırmak amacıyla bir boru monte edilecek.

● Yakıt kaçağına neden olan arıza oranı düşük olduğu için enjektör değişimi yapılmayacak.

Ford’dan Büyük Çaplı SUV Çağrısı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha