Ford

Ford ve Xcel Energy’den Elektrikli Araç Ortaklığı

Aralık 5, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Ford ve Xcel Energy’den Elektrikli Araç Ortaklığı

Ford Motor (F) ve Xcel Energy (XEL), 2030 yılına kadar ABD genelinde Xcel Energy hizmet bölgelerinde 30.000 elektrikli araç şarj portunun konuşlandırılması için bir işbirliği yaptıklarını açıkladı.

Ford Pro ve Xcel Energy, elektrikli araçların benimsenmesini ölçeklendirmek ve Xcel Energy’nin ABD’deki hizmet alanlarındaki iş filolarının şarj altyapısına erişimini artırmak için Xcel Energy’nin daha geniş Elektrikli Araç Tedarik Altyapısı programı kapsamında 30×30 girişimini başlatıyor. 

30×30 işbirliği, iş filolarına elektrikli araç şarj çözümleri sağlamaya yardımcı olmak için bir araya gelen bir araç üreticisi ve kamu hizmeti sağlayıcısı arasında yaratıcı bir yaklaşım olarak tanımlanıyor.

Program, işletmeler için elektrikli araç şarj ekipmanı ve kurulumunun ön maliyetlerinin çoğunun Xcel Energy tarafından karşılanmasını içeriyor. Bu arada Ford Pro, uçtan uca şarj çözümleri paketini bu çabanın bir parçası olarak Xcel Energy ticari müşterilerine sunacak. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha