Ford

Ford, Stellantis ve Tesla Geri Çağrılıyor!

November 21, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Ford, Stellantis ve Tesla Geri Çağrılıyor!

NHTSA’dan yapılan açıklamada; Stellantis (STLA), Tesla (TSLA) ve Ford (F) üretimi araçlardan bazılarının geri çağrıldığı bildirildi.

Stellantis’in Chrysler bölümü, muhtemel motor yangınları nedeniyle 248.342 adet ağır hizmet Ram kamyonunu geri çağırdı. Bu geri çağırmadan 2020-2023 arası modeller etkilendi.

● NHTSA’nın ön cam silecek motorundaki bir sorunun kaza riskini artırabileceğine ilişkin açıklamasının ardından ABD’de 453.650 adet araç Ford (F) tarafından geri çağrıldı. Verilen rapora göre, söz konusu motordaki sorun bazı durumlarda görüş kabiliyetini düşürülebiliyor.

Tesla’nın (TSLA) 321.628 adet Model 3 ve Model Y aracını geri çağırmasının nedeni ise arka stop lambası aydınlatma sorunuyla ilgili. Geri çağırmalar, 2020-2023 yılları arası Model Y ve 2023 yılı Model 3 araçlarını etkiliyor. NHTSA’nın geri çağırmalardan etkilenen araçlar için yapmış olduğu açıklamada, “arka stop lambalarından biri veya her ikisinin aralıklı olarak yanmayabileceği ve bunun da kaza riskini artırabileceği” ifade edildi.

Ford, Stellantis ve Tesla Geri Çağrılıyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha