Borsa Haberleri

Ford, Rivian’ın 7 Milyon Hissesini Daha Sattı

May 16, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Ford, Rivian’ın 7 Milyon Hissesini Daha Sattı

Ford (F), halka arz kısıtlama döneminin sona ermesini takip eden hafta başında, 8 milyon hissesini satmıştı. Cuma günü ise, elektrikli otomobil üreticisi Rivian (RIVN)’ın 7 milyon ek hissesini yaklaşık olarak 188 milyon dolara sattı.

Bu satış sonrası Ford’un sahip olduğu Rivian hisselerinin toplamı 87 milyona düştü.

En son satış işlemi, CNBC’nin geçen hafta Ford ve başka bir isimsiz yatırımcının 23 milyon Rivian hissesini satmayı planladığını bildirmesinin ardından yapıldı.

Ford hisseleri 2022’nin ilk üç ayında 50%’den fazla düşüş kaydederken şirketin neden Rivian’daki paylarını sattığı ise tam olarak bilinmiyor.

Yine de bu satıştaki en büyük nedenin halihazırda elektrikli araç sektöründe büyük yatırımlar yapan şirketin rakibindeki payları azaltmak istemesinden kaynaklandığı düşünülüyor. Ford ayrıca bu satış sayesinde kendi yatırımları için büyük oranda ek finans sağlamış oldu.

Ford, Rivian'ın 7 Milyon Hissesini Daha Sattı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı